POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
07 TUESDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
03.04.20
Jak przedłużyć pobyt w USA?
W związku z epidemią koronawirusa na stronie gov.pl zostały zamieszczone informacje dotyczące legalnego przedłużenia pobytu na terytorium Stanów Zjednoczonych dla posiadaczy ESTA, czyli osób, które wjechały do USA po zniesieniu wiz, jak również dla osób, które wjechały do USA na podstawie wizy. więcej»


WYDARZENIA

03.21.2020

WYSTAWA ODWOŁANA: Janusz Kapusta, 20-21 marca, br.

W nawiązaniu do bieżących okoliczności zarówno krajowych, jak i zagranicznych związanych z zagrożeniem Coronavirus pragniemy poinformować, że wystawa Janusza Kapusty planowana na 20-21 marca br. została odwołana. O ewentualnej nowej dacie wydarzenia zostaną Państwo poinformowani.
Druga emigracja Janusza Kapusty. 20-21 marca, 2020 - odwołana!

Jeden z najwybitniejszych polskich artystów Janusz Kapusta po 39 latach pobytu i tworzenia w Nowym Jorku wraca do Polski. Janusz Kapusta jest wynalazcą jedenastościennej bryły geometrycznej, nazwanej K-dron. Specjalizuje się w małych formach graficznych, plakatach, ilustracjach do magazynów i książek.

Jest jedynym współpracownikiem w historii New York Timesa, który ma własną książkę z rysunkami z gazety: “Janusz Kapusta w New York Times”. W 2019 roku Janusz Kapusta został laureatem Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

21 marca. Sobota. 11:00AM-3:00PM - w pierwszym dniu wiosny
Janusz Kapusta spotka się z nowojorską Polonią
Centrum Polsko-Słowiańskie
177 Kent Street, Brooklyn, NY 11222

Jak mówi artysta będzie to jego druga emigracja, ponieważ większą część swojego dorosłego życia przeżył w Nowym Jorku, powrót do Polski, po tak długiej nieobecności jest dla niego wyzwaniem.

- Z pewnością będę tęsknił za Nowym Jorkiem, już taki jestem, że tęsknię do miejsc, w których przyszło mi żyć wcześniej. Tęskniłem za wsią, z której pochodzę (ur. w 1951 w Zalesiu gm. Dąbie w powiecie kolskim) oraz za Polską, kiedy przyjechałem 39 lat temu do Stanów Zjednoczonych – powiedział Janusz Kapusta.

– Nowy Jork zachwycił mnie swoją energią i wszechobecną tajemniczością. Cieszę się, że mogłem w Nowym Jorku tworzyć. Przyszedł jednak czas na zadumę nad sobą i światem, i zajęcie się szkicami i zapiskami, które przez cale życie robiłem. Czuję, że przede mną jest teraz bardzo dużo do przemyślenia i do podsumowania, a do tego Polska i moja w niej samotna cisza wydają mi się być najodpowiedniejsze – powiedział Janusz Kapusta.

Spotkanie z Januszem Kapustą odbędzie się w pięknej Sali należącej do Centrum Polsko Słowiańskiego znajdującej się przy 177 Kent St Brooklyn NY.

– Jest nam niezmiernie miło, że w naszych gościnnych progach Janusz Kapusta spotka się z Polonią tuż przed powrotem do Polski. Tym bardziej cieszy nas fakt, że to właśnie w naszej siedzibie Janusz Kapusta miał swoje dwie wystawy. Jedna z okazji 40 -lecia CP-S, na którą to zaprojektował piękna pocztówkę a druga na 45- lecie naszej organizacji, na którą artysta stworzył 45 nowych prac – powiedziała Bożena Kamiński CEO/Prezes CP-S.

Podczas tego jedynego w swoim rodzaju wieczoru odbędzie się wystawa prac Janusza Kapusty, osoby zainteresowane będą mogły kupić dzieła artysty. Organizacje polonijne oraz osoby prywatne zachęcamy do współpracy na zasadzie sponsora i współorganizatora tego wydarzenia.

Zainteresowanych prosimy o kontakt:
Agnieszka Granatowska 929-373-6346
pscadmin@polishslaviccenter.com

wróć
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ