POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
17 SUNDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
14.11.19
Przywitanie rzeźby Chopina na Greenpoincie w Centrum Polsko-Słowiańskim
Dzięki zaangażowaniu i współpracy polonijnych organizacji rzeźba Fryderyka Chopina od listopada zdobi polską dzielnicę. Przywitanie rzeźby przedstawiającej najwybitniejszego polskiego kompozytora i pianisty odbyło się 9 listopada podczas Festiwalu Chopin i Przyjaciele, który miał miejsce w Centrum Polsko Słowiańskim. więcej»


WIADOMOŚCI PROGRAMÓW

10.22.2019

KRAKUS: Dzien Dziedzictwa Polskiego 2019

Październik to Miesiąc Dziedzictwa Polskiego w Ameryce. W wielu miejscach odbywają się uroczystości i wydarzenia związane z promowaniem polskiej kultury, historii i obyczajów. Chór Centrum Seniora Krakus wziął udział w Dniu Dziedzictwa Polskiego organizowanego przez panią Danutę Świątek w One Care at Valley a Senior Care Facility i na zaproszenie Theatre and Opera Society „THEOS” i godnie reprezentował Polish & Slavic Center.
czytaj więcej
10.21.2019

Prelekcja: Finansowe wykorzystywanie starszych osób

Jakiś czas temu Klub Seniora im. Jana Pawła II odwiedzili Panowie Policjanci z 9 Posterunku Policji mieszczącego się w naszej dzielnicy. Temat spotkania dotyczył bezpiecznego korzystania z bankomatów a także mowa była o zagrożeniach związanych z finansowym wykorzystywaniem starszych osób przez nieuczciwe osoby. Kolejnym poruszonym przez nich tematem były oszustwa telefoniczne, podawane były przykłady takich rozmów oraz jak najlepiej reagować w takiej sytuacji. Nasi mówcy udzielili uczestnikom porad, jak zachować ostrożność i jakie kroki podjąć, aby zapobiec takim sytuacjom. Klub Seniora Jana Pawła II bardzo ceni swoich seniorów i zależy nam na ich bezpieczeństwie. Bezpieczeństwo jest naszym priorytetem!
czytaj więcej
10.19.2019

Parada Pułaskiego 2019

To już 82 Parada Pułaskiego, w której niezmiennie bierze udział Polonia amerykańska z Nowego Yorku, New Jersey Pensylwanii a nawet z innych stanów USA. Nie mogło również zabraknąć Centrum Polsko-Słowiańskiego.
czytaj więcej
10.18.2019

Klub Czytelnika w Centrum Przyjaźni Jana Pawła II

My, w Centrum Przyjaźni Jana Pawła II, jesteśmy bardzo dumni z naszych seniorów. Niektórzy z nich są prawdziwymi miłośnikami książek. Aby zaspokoić potrzeby naszych seniorów, w każdą środę Klub Czytelnika gromadzi się, aby czytać polskie książki, rozmawiać o ich autorach i dowiedzieć się więcej o polskiej literaturze, historii i dziedzictwie kulturowym. Nasz Klub Czytelnika jest nie tylko bardzo popularny wśród seniorów mówiących po polsku, ale także przyciąga inne grupy etniczne, dając im okazję do zapoznania się z innym językiem obcym. Uczestnicy spotkania mają szansę nauczyć się kilku słów i przydatnych zwrotów w języku polskim.
czytaj więcej
10.12.2019

Klub Seniora Jana Pawła II w Tompkins Square Park

Na dobre zakończenie sezonu letniego Klub Seniora Jana Pawła II zorganizował imprezę w plenerze. Miejscem spotkania był uroczy Tompkins Square Park gdzie oprócz pysznej pizzy, smacznych i zdrowych napoi nasi seniorzy mogli również zaczerpnąć troche ruchu na świeżym powietrzu. To była też świetna okazja do spędzenia razem czasu, poznać się trochę lepiej i nawiązać nowe przyjaźnie. Seniorzy Klubu Seniora Jana Pawła II byli bardzo pomocni i zaangażowani w organizację tego spotkania. A co najważniejsze czują się potrzebni jako integralna część naszego Klubu.
czytaj więcej
09.30.2019

KRAKUS: pożegnanie Lata Wrzesień 2019

Tak jak w piosence „Lato z ptakami odchodzi” seniorzy z Klubu Krakus przyoblekli myśli w kolory i pożegnali lato pięknymi barwami przybywającej jesieni.
czytaj więcej
08.31.2019

KRAKUS: obchody 80 Rocznicy Wybuchu II Wojny Światowej

Tak jak 80 lat temu 1 Września 1939 roku na Westerplatte tak samo zabrzmiała w Klubie Seniora Krakus syrena alarmowa ogłaszająca rocznicę wybuchu II Wojny Światowej w "Krakusie".
czytaj więcej
08.28.2019

Kurs na obywatelstwo w Centrum Polsko-Słowiańskim

PROGRAM IMIGRACYJNY ORGANIZUJE ZAPISY na kurs przygotowujący do egzaminu na obywatelstwo z elementami historii, pisowni i gramatyki języka angielskiego.
czytaj więcej
07.15.2019

Istotne jest ziarno, które zostało zasiane - artystyczne lato w Klubie Seniora Krakus

Klub Seniora „Krakus” działający przy Centrum Polsko-Słowiańskim ufundowany został przez władze miasta Nowy Jork. Jego podstawą jest kontrakt podpisany z Wydziałem ds. Seniorów. Codziennie z usług klubu korzysta około 130 osób. Seniorzy powyżej 60. roku życia przychodzą tutaj, aby zjeść pełnokaloryczny posiłek składający się z zupy, drugiego dania i deseru. Menu jest przygotowywane przez seniorów wraz z pracownikami klubu i jest każdorazowo zatwierdzane przez specjalistę ds. żywienia.
czytaj więcej
» 6 5 4 3 2 1
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ