POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
22 FRIDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
14.11.19
Przywitanie rzeźby Chopina na Greenpoincie w Centrum Polsko-Słowiańskim
Dzięki zaangażowaniu i współpracy polonijnych organizacji rzeźba Fryderyka Chopina od listopada zdobi polską dzielnicę. Przywitanie rzeźby przedstawiającej najwybitniejszego polskiego kompozytora i pianisty odbyło się 9 listopada podczas Festiwalu Chopin i Przyjaciele, który miał miejsce w Centrum Polsko Słowiańskim. więcej»


WIADOMOŚCI PROGRAMÓW

10.23.2015

Projekt "Pstryk" w Centrum Polsko-Słowiańskim

Jeśli nie masz pomysłu jak atrakcyjnie zorganizować swojemu dziecku czas koniecznie zapisz swoją pociechę na zajęcie teatralne, które odbywają się w największej polonijnej instytucji społeczno-kulturalnej działającej na Wschodnim Wybrzeżu.
czytaj więcej
10.23.2015

Organizacja Studentów Polskich zaprasza na Bal Stypendysty - Centrum Sponsorem!

To już swoistego rodzaju tradycja, każdego roku Organizacja Studentów Polskich organizuje Bal Stypendysty. Podczas balu wręczane są stypendia uzdolnionym polonijnym studentom, którzy zdobywają wiedzę na amerykańskich uczelniach.
czytaj więcej
10.21.2015

Uczta dla ducha w Centrum Polsko-Słowiańskim

To był niezapomniany niedzielny wieczór, a wszystko za sprawą polonijnych młodych arystów, którzy dzięki uprzejmości dyrekcji Centrum Polsko-Słowiańskiego wystąpili na scenie, w pięknych pomieszczeniach, polskiej instytucji społeczno-kulturalnej przy 177 Kent Street.
czytaj więcej
10.15.2015

Pierwsza edycja koncertu "Polonia Wspiera Talenty"

Centrum Polsko-Słowiańskie podejmuje cały czas kolejne wyzwania, które mają na celu integrację Polonii mieszkającej na emigracji. Obecnie Rada Dyrektorów podjęła inicjatywę, która będzie polegała na wspieraniu polonijnych talentów. Tym razem zostanie zorganizowany koncert - „Polonia Wspiera Talenty”, podczas, którego młodzi utalentowani Polacy będa mogli zaprezentowac się szerszej grupie publiczności.

- Dzięki tego typu działaniom chcemy dać możliwość aby młodzi utalentowani ludzie pokazali swoje umiejętności oraz zaprezentowali się szerszej publiczności. Być może dzięki naszej pomocy nasi młodzi utalentowani rodacy będą mogli rozpocząć lub kontynuować karierę artystyczną” – powiedziała Bożena Kamiński Dyrektor Wykonawczy Centrum Polsko-Słowiańskiego.

czytaj więcej
09.01.2015

Teatr Wielki i Bąbelki w CPS

Teatr Wielki i Bąbelki zaprasza na spotkanie inauguracyjne Warsztatów Teatralnych przy Centrum Polsko-Słowiańskim.
czytaj więcej
08.15.2015

Referendum 2015 w NY, NJ, CT, MA...

Konsul RP w Nowym Jorku przyjmuje zapisy do spisu osób uprawnionych do głosowania zamieszkujących stany: Connecticut, Delaware, Maine, Massachusetts, New Hampshire, New Jersey, New York, Ohio, Pennsylvania, Rhode Island, Vermont.
czytaj więcej
08.14.2015

"Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś" w Centrum

Polski Teatr Tańca - Balet Poznański poprowadzi spotkanie autorskie „Polski Teatr Tańca wczoraj, dziś i jutro” w Centrum Polsko Słowiańskim we wtorek 18 sierpnia w audytorium przy ulicy 177 Kent o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy wszystkich, wstęp wolny.
czytaj więcej
07.09.2015

Obozy edukacyjne 2015 w Polsce dla polonijnej młodzieży

Stowarzyszenie "Wspólnota Polska" wraz ze Zrzeszeniem Nauczycieli Polskich w Ameryce, zaprasza mówiącą po polsku młodzież w wieku od 15 do 18 lat, na obozy edukacyjne. Uczestnicy obozów edukacyjnych będą poszerzać swoją wiedzę o Polsce i języku polskim, uczestnicząc w ciekawych i praktycznych zajęciach. Będa między innymi angażowani w działania wolonteriackie. Ich trenerzy będą pracować z nimi nad wzmocnieniem ich umiejętności liderskich, aby uczestnicy mogli w przyszłości wykorzystać zdobyte doświadczenie i wiedzę w swoich środowiskach. Na zakończenie uczestnictwa w obozie, każdy biorący udział otrzyma "Certyfikat Akademii Liderów".
czytaj więcej
07.01.2015

Spotkanie autorskie z Konsul Honorową RP na Hawajach panią Bożeną Jarnot

Centrum Polsko-Słowiańskie, 177 Kent Street, Greenpoint, 7 lipca, 2015, 19:00.
czytaj więcej
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ