POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
22 FRIDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
14.11.19
Przywitanie rzeźby Chopina na Greenpoincie w Centrum Polsko-Słowiańskim
Dzięki zaangażowaniu i współpracy polonijnych organizacji rzeźba Fryderyka Chopina od listopada zdobi polską dzielnicę. Przywitanie rzeźby przedstawiającej najwybitniejszego polskiego kompozytora i pianisty odbyło się 9 listopada podczas Festiwalu Chopin i Przyjaciele, który miał miejsce w Centrum Polsko Słowiańskim. więcej»


WIADOMOŚCI PROGRAMÓW

12.18.2015

Uroczyste spotkanie opłatkowe w CP-S. Tradycji stało się zadość

To był piękny i niezapomniany świąteczny wieczór podczas, którego nie zabrakło tradycyjnego dzielenia się opłatkiem, świątecznych podarunków oraz wspólnego śpiewania kolęd. Aby każdy mógł dołączyć się do kolędowania, CP-S wydało specjalnie na tę okazję piękny śpiewnik zawierający teksty najpiękniejszych polskich kolęd oraz amerykańskich piosenek świątecznych.
czytaj więcej
12.16.2015

Warsztaty asertywności w Klubie Seniora "Krakus"

Klub Seniora "Krakus" zaprasza wszystkie zainteresowane osoby na warsztaty asertywności, które odbędą się w piątek, 18 grudnia o godzinie 13.00.
czytaj więcej
12.15.2015

Wyślij kartkę Kubusiowi i choć na chwilę przywróć uśmiech na twarzy sześciolatka

Uśmiechnięty Kubuś ze Strzelc Górnych ma wiele marzeń. Jednym z nich jest otrzymanie jak największej liczby świątecznych życzeń. Jak podaje Gazeta Pomorska Kubuś gdy dorośnie chce być żołnierzem. Najlepiej takim w żandarmerii wojskowej lub pracującym w straży granicznej na lotnisku. Na razie jednak sześcioletni Kubuś walczy w najważniejszej wojnie. Tutaj stawką jest bowiem jego zdrowie.
czytaj więcej
12.12.2015

Świąteczna atmosfera podczas zebrania sprawozdawczego w Centrum Polsko-Słowiańskim

Miła świąteczna atmosfera podczas zebrania sprawozdawczego CP-S. Jak na tradycję przystało podczas spotkania nie zabrakło smacznych polskich potraw i podarunków świątecznych.
czytaj więcej
12.05.2015

Seniorzy z "Krakusa" odbyli podróż do Bard Graduate Center Gallery

W piątek, 4 grudnia, grupa seniorów z "Krakusa" odbyła podróż do Bard Graduate Center Gallery i jednocześnie symboliczną do czasów dzieciństwa - oglądali czasową wystawę, dotyczącą szwedzkich zabawek drewnianych.
czytaj więcej
12.01.2015

Wykłady na temat zdrowego odżywiania

W poniedziałek 6 listopada odbył się w Klubie Seniora "Krakus" wykład dotyczący zdrowego żywienia, a dokładnie przyswajania wapnia oraz witaminy D przez osoby starsze.
czytaj więcej
11.17.2015

Poprzyj projekt Centrum Polsko-Słowiańskiego Green Roof and Community Roof Garden

Greenpoint Community Environmental Fund zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące nowych ekologicznych projektów, które mają powstać na Greenpoincie. Nie przegap tej szansy i oddaj swój głos na projekt Centrum Polsko-Słowiańskiego Green Roof and Community Roof Garden / Zielony Dach - Społeczny Park.
czytaj więcej
11.17.2015

Zebranie Sprawozdawcze CP-S

Uprzejmie informujemy wszystkich członków Centrum Polsko-Słowiańskiego, że doroczne zebranie Sprawozdawcze odbędzie się 11 grudnia br. o godz. 6:00 pm w Sali Centrum przy 176 Java Street na Greenpoincie.
czytaj więcej
11.15.2015

Dzień Niepodległości

Seniorzy z Klubu Seniora "Krakus" hucznie obchodzili Święto Niepodległości oraz Dzień Weterana.
czytaj więcej
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ