POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
11 WEDNESDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
07.12.19
Magia świat w Centrum Polsko-Słowiańskim
Dokładnie 6 grudnia miała miejsce piękna uroczystość - zapalenie światełek na świątecznym drzewku na Greenpoincie. więcej»


WIADOMOŚCI PROGRAMÓW

10.22.2019

KRAKUS: Dzien Dziedzictwa Polskiego 2019

Październik to Miesiąc Dziedzictwa Polskiego w Ameryce. W wielu miejscach odbywają się uroczystości i wydarzenia związane z promowaniem polskiej kultury, historii i obyczajów. Chór Centrum Seniora Krakus wziął udział w Dniu Dziedzictwa Polskiego organizowanego przez panią Danutę Świątek w One Care at Valley a Senior Care Facility i na zaproszenie Theatre and Opera Society „THEOS” i godnie reprezentował Polish & Slavic Center.

Panie w pięknych biało-czerwonych wiankach a panowie w czapkach krakowskich pod dyrekcją Kasi Drucker zaprezentowali pieśni ludowe z różnych regionów Polski. Nie zabrakło również muzyki klasycznej. Pani Kasia Drucker zaśpiewała solo „Życzenie” Fryderyka Chopina oraz „Pieśń wieczorną” Stanisława Moniuszki.

W części amerykańskiej chór zaśpiewał miedzy innymi „Moja droga ja Cię Kocham” w wersji oryginalnej śpiewanej przez Bobby Vinton, polsko- amerykańskiego wokalisty. Pani Kasia Drucker zaspiewala "Oh Shenandoah" oraz „Amazing Grace”. Na zakończenie zaśpiewaliśmy polskie 100 lat dla jednego z jubilatów, który ukończył właśnie 100 lat. Na fortepianie przygrywali nam, nasza uzdolniona seniorka pani Ola Watras oraz David Musiał.

Publiczność była bardzo zachwycona naszym występem i śpiewała razem z nami. Otrzymaliśmy gromkie brawa. Były łzy wzruszenia z obu stron i oczywiście nie obyło się bez śpiewów na bis. Dostaliśmy już zaproszenie na kolejne występy. Szczególne podziękowania dla Dyrektora Artura Pustuły, dzięki któremu mogliśmy dojechać na miejsce i mieć okazje, aby poprzez śpiew przynieść odrobine Polski dla innych.

Skład chóru:
Panie: Stanisława Krzyś, Józefa Kopacz, Wanda Wójcik, Julia Garbacz, Marianna Prusaczyk, Grażyna Ostrowska, Ola Watras, Mieczysława Jaksik.
Panowie: Alojzy Jaksik, Waldemar Ostrowski, Tadeusz Nowak, Stanisław Kulczycki.

wróć
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ