POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
23 THURSDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
23.01.20
Spotkanie noworoczno-świąteczne w Centrum Polsko-Słowiańskim
16 stycznia w pięknej Sali znajdującej się w starym kościele przy 177 Kent Street miało miejsce spotkanie noworoczno-świąteczne, które dla lokalnej społeczności i liderów polonijnych zorganizowało Centrum Polsko-Słowiańskie. Na pięknie udekorowanej na gości czekało pyszne polskie jedzenie. Na stołach nie mogło zabraknąć pierogów, które własnoręcznie wyk więcej»


WIADOMOŚCI

01.23.2020

Spotkanie noworoczno-świąteczne w Centrum Polsko-Słowiańskim

16 stycznia w pięknej Sali znajdującej się w starym kościele przy 177 Kent Street miało miejsce spotkanie noworoczno-świąteczne, które dla lokalnej społeczności i liderów polonijnych zorganizowało Centrum Polsko-Słowiańskie. Na pięknie udekorowanej na gości czekało pyszne polskie jedzenie. Na stołach nie mogło zabraknąć pierogów, które własnoręcznie wykonały panie kucharki z PSC Kafeteria, była ryba oraz barszcz czerwony i kompot z suszu, panie upiekły pyszną babkę ziemniaczaną, przygotowano również kluski z makiem.
czytaj więcej
01.15.2020

Karnawałowe szaleństwo w Centrum Polsko-Słowiańskim

12 stycznia w Sali Centrum Polsko-Słowiańskiego przy 176 Java Street na Brooklynie odbyła się doroczna zabawa dla dzieci, którą CPS organizuje wspólnie z Polską Szkołą im. Marii Konopnickiej na Greenpoicie.
czytaj więcej
12.24.2019

CP-S nieczynna na święta

Uprzejmie informujemy, że z okazji Świąt Bożego Narodzenia Programy Centrum Polsko-Słowiańskiego będą nieczynne: we wtorek 24 i w środę 25 grudnia 2019 r.
czytaj więcej
12.13.2019

W Blasku Betlejemskiej Gwiazdy - THEOS w PSC

12 grudnia. Fragmentem przepięknego wiersza Emilii Waśniowskiej rozpoczęło się przedstawienie "Polskie Święta w Blasku Betlejemskiej Gwiazdy" w wykonaniu pani Katarzyny Drucker przy pięknym akompaniamencie pana Davida Musiała w Centrum Seniora Krakus przy Centrum Polsko-Słowiańskim.
czytaj więcej
12.13.2019

13 Grudnia Roku Pamiętnego

Poraz 38 zabrzmiały z ekranu telewizora słynne słowa wypowiedziane 13 Grudnia 1981 roku przez Generała Jaruzelskiego ”Rada Państwa, w zgodzie z postanowieniami Konstytucji, wprowadziła dziś o północy stan wojenny na obszarze całego kraju.” Słowa, które do dziś budzą w nas wspomnienia, do których ciężko czasem wracać, bo są one bolesne. Słowa, które odebrały Polakom wolność a wielu odebrały również życie. W okresie stanu wojennego działacze „Solidarności” i inni opozycjoniści trafili do obozów internowania. W pierwszych dniach internowano 5 tys. osób. Około 100 osób straciło życie. Nie ma dokładnych danych na temat tego, ile osób straciło zdrowie wskutek bicia czy prześladowań. 11 tys. osób postawiono przed sądem. Setki tysiące osób zwolniono z pracy a inni zostali zmuszeni do emigracji.
czytaj więcej
12.07.2019

Magia Świąt w Centrum Polsko-Słowiańskim

Dokładnie 6 grudnia miała miejsce piękna uroczystość - zapalenie światełek na świątecznym drzewku na Greenpoincie.
czytaj więcej
12.07.2019

Ozdoby Seniorów na Kiermaszu Świątecznym PSC

6 grudnia w PSC odbył się doroczny kiermasz świąteczny. Nasi seniorzy przygotowali na tę okazję ręcznie robione, cudowne dekoracje, ozdoby choinkowe, bombki, kartki i stroiki świąteczne. Jedną z atrakcji były pomalowane bałwanki oraz żołnierzyki. W tym roku pod czujnym okiem Agnieszka Nowińska Art powstały takie cudowności jak prezentują seniorzy i pracownicy na zdjeciu.
czytaj więcej
11.28.2019

Centrum nieczynne na święta Thanksgiving

Uprzejmie informujemy, że z okazji Thanksgiving Programy Centrum Polsko-Słowiańskiego będą nieczynne w czwartek 28 listopada oraz w piątek 29 listopada 2019 r.
czytaj więcej
11.26.2019

Uczta dla ducha w Centrum Polsko-Słowiańskim

II edycja festiwalu „Dni Paderewskiego 2019“ w Nowym Jorku była prawdziwą ucztą dla ducha. Przez trzy festiwalowe dni w Centrum Polsko - Słowiańskim rozbrzmiewała muzyka Paderewskiego. Na scenie pojawiali się znakomici artyści, a muzyce towarzyszył wystawy oraz spotkania z twórcami między innymi z publicznością spotkał się Andrzej Renes - wybitny polski rzeźbiarz. Artysta zaprezentował w Nowym Jorku wystawę rzeźb inspirowanych muzyką.
czytaj więcej
» 6 5 4 3 2 1
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ