POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
03 FRIDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
02.04.20
MSZ: informacje dla podróżujących
Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o unikanie wszelkich podróży zagranicznych. Masz pytania? Uruchomiliśmy infolinię dotyczącą możliwości przekraczania granic. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu +48-22-523-8880. więcej»


WIADOMOŚCI

04.02.2020

MSZ: informacje dla podróżujących

Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o unikanie wszelkich podróży zagranicznych. Masz pytania? Uruchomiliśmy infolinię dotyczącą możliwości przekraczania granic. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu +48-22-523-8880.
czytaj więcej
04.01.2020

Informacje dla chcących wracać do Polski samolotem

Dla wszystkich obywateli RP, którzy ze względu na odległość nie są w stanie przekroczyć granicy Polski transportem kołowym, udostępniamy trzy możliwości powrotu do kraju drogą lotniczą.
czytaj więcej
03.13.2020

Zawieszenie zajęć programów Centrum z powodu koronawirusa

Wszystkie sprawy załatwiamy telefonicznie i przez internet. Kontakt z Centrum pod numerem telefonu: (929) 373-6346, lub e-mail: pscadmin@polishslaviccenter.com Uwaga: posiłki dla seniorów w Klubie Seniora Krakus będą serwowane oraz wszystkie sprawy obecnie są załatwiana przez telefon oraz drogą e-mailową.
czytaj więcej
03.06.2020

Adrian Kubicki nowym Konsulem Generalnym w Nowym Jorku

Nowy Konsul Generalny rozpoczął pracę w poniedziałek 2 marca. W środę 4 marca w czasie inauguracji w siedzibie Konsulatu odebrał z rąk Wiceministra Spraw Zagranicznych Pawła Jabłońskiego oficjalną nominację. W uroczystości wzięła udział Marszałek Sejmu Elżbieta Witek, przedstawiciele Polonii oraz środowiska biznesowego Nowego Jorku.
czytaj więcej
03.05.2020

Wszystko o spisie ludności - Census 2020

Spis Ludności 2020 polega na policzeniu każdej osoby dorosłej, niemowlęcia i dziecka mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Liczenie odbywa się raz na dziesięć lat, a przeprowadza je Urząd Spisu Ludności USA, który jest agencją rządową.
czytaj więcej
02.27.2020

Ostatki w Centrum Polsko-Słowiańskim

Polonia - podczas ostatniej soboty karnawału - bawiła się w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie. Zabawa karnawałowa została zorganizowana z inicjatywy Rady Dyrektorów CPS. Dochód z zabawy oraz loterii w wysokości ponad 14,000 dolarów, zostanie przekazany na modernizację windy przy 176 Java Street, Brooklyn NY 11222.
czytaj więcej
02.26.2020

Śpiewać każdy może!

Członkowie Klubu Seniora „Krakus”, który działa w Centrum Polsko - Słowiańskim spędzają bardzo aktywnie czas. W klubie od lat działa chór, który prezentuje się podczas różnego rodzaju spotkań i akademii. Członkowie klubu z roku na rok powiększają swoje grono oraz urozmaicają repertuar. Osoby lubiące śpiewać spotykają się w Krakusie od dawna. Jednak teraz Chór nabrał bardzo profesjonalnej oprawy i może pochwalić się również wyjazdowymi występami do innych Stanów.
czytaj więcej
02.26.2020

Koniec z plastikowymi reklamówkami w Nowym Jorku!

Seniorzy z Klubu Krakus otrzymali torby wielokrotnego użytku.
czytaj więcej
02.21.2020

Zawsze w życiu uważałem, że najważniejsi są ludzie...

Agnieszka Granatowska
Jeden z najwybitniejszych polskich artystów Janusz Kapusta po 39 latach pobytu i tworzenia w Nowym Jorku wraca do Polski. Janusz Kapusta jest wynalazcą jedenastościennej bryły geometrycznej, nazwanej K-dron. Specjalizuje się w małych formach graficznych, plakatach, ilustracjach do magazynów i książek. Jest jedynym współpracownikiem w historii New York Timesa, który ma własną książkę z rysunkami z gazety: “Janusz Kapusta w New York Times”. W 2019 roku Janusz Kapusta został laureatem Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
czytaj więcej
» 6 5 4 3 2 1
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ