POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
21 SATURDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
12.09.19
"Yiddish Tango from Warsaw" - tango z Warszawy śpiewane w Yiddish
Polski Instytut Kultury w Nowym Jorku po raz kolejny zaprosił Olgę Avigail Mieleszczuk z projketem „Yiddish Tango from Warsaw”. Piosenkarka aranżuje na nowo, popularne w latach 30. XX wieku tanga i piosenki skomponowane przez Polskich Żydów. Artystce partneruje zespół Tango Attack (Grzegorz Bożewicz, Piotr Malicki i Hadrian Filip Tabęcki), uświetniając występ ud więcej»


WIADOMOŚCI

11.30.2018

Wielki Finał: XX Międzynarodowego Festiwalu Chopin i Przyjaciele Celebracja Kobiet

Konsulat Generalny RP w Nowym Jorku był głównym sponsorem XX Międzynarodowego Festiwalu Chopin i Przyjaciele z okazji stulecia prawa kobiet do głosowania w Polsce. Odbył się w Weill Recital Hall at Carnegie Hall w niedzielę, 18-tego listopada, 2018 roku. Fundacja Ars Activa, Chopin Society of Montreal and New York Dance & Arts Innovations w kooperacji przygotowało ten wspaniały i interesujący muzycznie wieczór. Do organizacji festiwalu przyłączyło się również Centrum Polsko-Słowiańskie.
czytaj więcej
11.26.2018

Historyczne wydarzenie w Centrum Polsko-Słowiańskim w 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości

W ramach międzynarodowych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w dniach 15-19 listopada w Nowym Jorku realizowany był polsko-amerykański projekt zatytułowany "Ignacy Jan Paderewski - Ikona Niepodległości".
czytaj więcej
11.04.2018

W 100-lecie KUL-u rozmowa z rektorem uczelni JM ks. prof. Antonim Dębińskim

20 października w Nowym Jorku w siedzibie CP-S przy 177 Kent St na Brooklynie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy z okazji 100- lecia KUL. Redakcja "Echa Polonijnego" rozmawia z JM ks. prof. Antonim Dębińskim, rektorem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
czytaj więcej
11.04.2018

“Miłość i sraczka przychodzą znienacka”

Dariusz Zawiślak. FOTO: Adam Lewanowicz
Tuż przed Festiwalem Polskich teatrów telewizji w nowym Jorku redakcja „echa Polonijnego” rozmawia z dyrektorem tego przedsięwzięcia – Dariuszem Zawiślakiem, który od lat pracuje na kierowniczych stanowiskach w zarządzaniu dobrami kultury i sztuki oraz w mediach. Dariusz Zawiślak opowiada o tym, kto był inicjatorem tego przedsięwzięcia oraz jakie atrakcje czekają Polonię podczas Polskich teatrów telewizji. nasz rozmówca powiedział nam również o potrzebie powstania Polskiego Centrum Kreatywnego w nowym Jorku.
czytaj więcej
10.31.2018

KUL równolatkiem Niepodległej Polski

Ekscelencja bp Witold Mroziewski, biskup pomocniczy diecezji Brooklyn otworzył wystawę z okazji jubileuszu 100 lat istnienia Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
czytaj więcej
10.30.2018

Płynę po oceanie wyobraźni

Andrzej Renes zaprojektował ponad 30 statuetek, między innymi: telewizyjne Wiktory; Czempiony - nagrodę Przeglądu Sportowego dla najlepszego i najpopularniejszego sportowca roku; nagrodę Kisiela - Stefana Kisielewskiego, nagrodę im. Sergio Vieira de Mello, literacką nagrodę dla dzieci i młodzieży imienia Kornela Makuszyńskiego. Radością jest poznawanie laureatów wyróżnień. Statuetki jego autorstwa otrzymali między innymi takie gwiazdy jak np : Sting, Garou, Jan Michel Jarre czy Jean Simur otrzymali statuetkę mojego autorstwa. Redakcji Białego Orła Andrzej Renes opowiada o płaskorzeźbie Paderewskiego, która zostanie odsłonięta 18 listopada w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie.
czytaj więcej
10.23.2018

"Ignacy Jan Paderewski – Ikona Niepodległości" - w 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości

W ramach miedzynarodowych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w dniach 15-19 listopada w Nowym Jorku realizowany będzie polsko-amerykański projekt zatytułowany „Ignacy Jan Paderewski – Ikona Niepodległości“. W programie artystycznym zaplanowano szereg wydarzeń kulturalnych: koncerty, recitale, pokazy artystyczne, wykłady i spotkania z artystami, które odbędą się w formule festiwalowej pod wspólnym hasłem „Paderewski Days in New York“. Pomysłodawcą projektu jest prof. Adam Wibrowski, a realizację przedsięwzięcia wspierają: PIASA, New York Public Library for the Performing Arts oraz Fundacja PZU, Korporacja Radex i COP Klaster. Działania współfinansuje Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP w ramach konkursu „Współpraca w dziedzinie dyplomacji publicznej 2018”.
czytaj więcej
10.22.2018

Polska zabawa połączyła pokolenia

Zabawa po Paradzie Pułaskiego, którą zorganizowało Centrum Polsko-Słowiańskie oraz Klub Seniora Krakus działający przy Centrum przyciągnęła rzeszę Polonii, która chciała celebrować polskie święto.
czytaj więcej
10.15.2018

Lokalni urzędnicy gośćmi polskiego śniadania z miejskim rewidentem na Greenpoincie

Październik to Miesiąc Dziedzictwa Polskiego - miesiąc, w którym Polonia jest szczególnie dumna ze swojego pochodzenia, pamięta o swoim rodowodzie i polskich osiągnięciach celebrując dumnie za granicami kraju swoją tożsamość i przynależność narodową.
czytaj więcej
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ