POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
25 TUESDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
02.06.19
Festyn z okazji Dnia Dziecka w Centrum Polsko Słowiańskim na Greenpoincie
Centrum Polsko-Słowiańskie każdego roku organizuje festyn dla dzieci. Dokładnie 1 czerwca w dniu Dziecka polonijną organizacją zawładnęły najmłodsi. Podczas tego wyjątkowego dnia miała miejsce bardzo podniosła uroczystość, gościem honorowym imprezy był Darek Barcikowski, Wielki Marszałek Parady Pułaskiego 2019. więcej»


WIADOMOŚCI

10.22.2018

Polska zabawa połączyła pokolenia

Zabawa po Paradzie Pułaskiego, którą zorganizowało Centrum Polsko-Słowiańskie oraz Klub Seniora Krakus działający przy Centrum przyciągnęła rzeszę Polonii, która chciała celebrować polskie święto.
czytaj więcej
10.15.2018

Lokalni urzędnicy gośćmi polskiego śniadania z miejskim rewidentem na Greenpoincie

Październik to Miesiąc Dziedzictwa Polskiego - miesiąc, w którym Polonia jest szczególnie dumna ze swojego pochodzenia, pamięta o swoim rodowodzie i polskich osiągnięciach celebrując dumnie za granicami kraju swoją tożsamość i przynależność narodową.
czytaj więcej
10.11.2018

"Teraz Polska" - zgłoś się!

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do XXIX edycji Konkursu „Teraz Polska”. Godło „Teraz Polska” jest symbolem znanym i cenionym przez wielu Polaków. Obecnie, ze względu na odrodzenie patriotyzmu zakupowego oraz zwrot konsumentów ku wysokiej jakości produktów, zgłoszenie do udziału w Konkursie jest najlepszym pomysłem na rozwój biznesu.
czytaj więcej
10.09.2018

Projekt Ignacy Jan Paderewski - Ikona Niepodległości

ŚWIĘTUJEMY W NOWYM JORKU JUBILEUSZ 100-LECIA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI.
czytaj więcej
10.03.2018

Spowiedź Karskiego

Jan Karski - emisariusz, który niósł światu prawdę o zagładzie narodu żydowskiego, choć świat nie chciał o tym słyszeć. Bohater ludzkości, Polak, który chciał powstrzymać Holocaust. Jednak jego zasługi do dziś przez wielu są niedoceniane, a sam Karski uważany jest przez niektórych za postać kontrowersyjną. Jaki był naprawdę? „Echo Polonijne” rozmawia z Waldemarem Piaseckim, autorem trzytomowej biografii Jana Karskiego.
czytaj więcej
10.02.2018

Spotkanie z Waldemarem Piaseckim, autorem biografii o Janie Karskim w CP-S

W czwartek 26 lipca w pięknej sali należącej do Centrum Polsko-Słowiańskiego, usytuowanej w sercu polskiej dzielnicy na Geenpoincie, odbyła się prezentacja książek „Jan Karski. Jedno życie” pióra Waldemara Piaseckiego. Organizatorem prezentacji książki było Towarzystwo Jana Karskiego, natomiast pomieszczenie, w którym odbyła się uroczystość, udostępniło Centrum Polsko-Słowiańskie.
czytaj więcej
10.01.2018

Wspólnie celebrujmy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

Polonia włączyła się do akacji zainicjowanej przez Polsko-Słowiańską Federalną Unię Kredytową, związaną ze 100-leciem odzyskania niepodległości Polski, polegającą na zbieraniu podpisów pod podziękowaniami, które niebawem trafią do najwyższych władz amerykańskich.
czytaj więcej
09.13.2018

Bezpłatne Seminarium na temat podatków

Dzięki współpracy Centrum Polsko-Słowiańskiego z różnego rodzaju nowojorskimi urzędami w siedzibie Centrum na Greenpoincie, 12 września o godzinie 6:00pm, odbyło się seminarium podatkowe. Podczas spotkania urzędnicy z amerykańskich instytucji podatkowych edukowali zainteresowanych na tematy związane z podatkami. Seminarium skierowane było do właścicieli małych biznesów jak również do indywidualnych podatników.
czytaj więcej
09.06.2018

Mural z polskimi akcentami

W czerwcu światło dzienne ujrzał mural, który wykonali seniorzy z Klubu Seniora Krakus. Dzięki współpracy z Klubem Seniora Krakus, który działa przy Centrum Polsko-Słowiańskim, z SU-CASA - New York City Council, the Department of Cultural Affairs (DCA), the Department for the Aging (DFTA), seniorzy od lutego uczestniczyli w nowej edycji programu Su-Casa.
czytaj więcej
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ