POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
21 SATURDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
12.09.19
"Yiddish Tango from Warsaw" - tango z Warszawy śpiewane w Yiddish
Polski Instytut Kultury w Nowym Jorku po raz kolejny zaprosił Olgę Avigail Mieleszczuk z projketem „Yiddish Tango from Warsaw”. Piosenkarka aranżuje na nowo, popularne w latach 30. XX wieku tanga i piosenki skomponowane przez Polskich Żydów. Artystce partneruje zespół Tango Attack (Grzegorz Bożewicz, Piotr Malicki i Hadrian Filip Tabęcki), uświetniając występ ud więcej»


WIADOMOŚCI

09.12.2019

"Yiddish Tango from Warsaw" - tango z Warszawy śpiewane w Yiddish

Polski Instytut Kultury w Nowym Jorku po raz kolejny zaprosił Olgę Avigail Mieleszczuk z projketem „Yiddish Tango from Warsaw”. Piosenkarka aranżuje na nowo, popularne w latach 30. XX wieku tanga i piosenki skomponowane przez Polskich Żydów. Artystce partneruje zespół Tango Attack (Grzegorz Bożewicz, Piotr Malicki i Hadrian Filip Tabęcki), uświetniając występ udziałem gości specjalnych.
czytaj więcej
08.22.2019

Wniebowzięcie Najświętszej Marii Panny i Dzień Wojska Polskiego w Klubie Krakus

Katarzyna Drucker

"Nie rzucim ziemi skąd nasz ród
Nie damy pogrześć mowy.
Polski My naród, Polski ród,
Królewski Szczep Piastowy."

czytaj więcej
08.14.2019

Barwna terapia w Centrum Polsko-Słowiańskim na Greenpoincie i na Manhattanie

"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe" - Albert Einstein
czytaj więcej
08.09.2019

Rocznica Powstania i Solidarności - Klub Seniora Krakus

Dnia 8 sierpnia Klub Seniora Krakus obchodził dwie ważne rocznice. Pierwsza z nich to 75 Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego, kiedy to 1 sierpnia mieszkańcy Warszawy chwycili za broń po latach nieludzkiej i zbrodniczej okupacji niemieckiej. Nierówna walka trwała 63 dni. Bitwa o Warszawę przyniosła zagładę miasta, śmierć około 200 tys. osób i wypędzenie reszty mieszkańców stolicy. Był to największy zryw militarny w okupowanej przez Niemców Europie.
czytaj więcej
07.02.2019

Dzień Niepodległości

Uprzejmie informujemy, że z okazji Dnia Niepodległości Centrum Polsko-Słowiańskie będzie nieczynne w czwartek 4 lipca 2019.
czytaj więcej
06.27.2019

Oddech jest dla mnie najsubtelniejszym przejawem bytu - Agnieszka Nowińska

Agnieszka Nowinska od kilku tygodni prowadzi zajęcia plastyczne z podopiecznymi w Klubie Seniora Krakus na Greenpoincie, który działa w Centrum Polsko-Słowiańskim. Agnieszka Nowinska opowiada o tym, gdzie szuka inspiracji do artystycznego działania oraz ile radości i satysfakcji daje je praca w polonijnym środowisku.
czytaj więcej
06.27.2019

W pokłonie Moniuszce - soliści i chóry polonijne

Katarzyna Buczkowska
Pięć chórów Okręgu VII Związku Śpiewaków Polskich w Ameryce, soliści operowi: Justyna Giermola (sopran) i Dariusz Ocetek (bas), oraz zespół dziecięcy „Wianek” uczcili 2019 Rok Moniuszki koncertem, który odbył się w niedzielę 9 czerwca br. na scenie kameralnej Centrum Polsko-Słowiańskiego na Greenpoincie.
czytaj więcej
06.02.2019

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Centrum Polsko Słowiańskim na Greenpoincie

Centrum Polsko-Słowiańskie każdego roku organizuje festyn dla dzieci. Dokładnie 1 czerwca w dniu Dziecka polonijną organizacją zawładnęły najmłodsi. Podczas tego wyjątkowego dnia miała miejsce bardzo podniosła uroczystość, gościem honorowym imprezy był Darek Barcikowski, Wielki Marszałek Parady Pułaskiego 2019.
czytaj więcej
05.28.2019

Zaproszenie na Forum Gospodarcze Polonii Świata

26-27 sierpnia w Tarnowie odbędzie się Forum Gospodarczym Polonii Świata i poświęcone będzie integracji polskich i zagranicznych organizacji otoczenia biznesu oraz przedsiębiorców prowadzących swoją działalność pod każdą szerokością geograficzną.
czytaj więcej
» 6 5 4 3 2 1
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ