POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
07 TUESDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
03.04.20
Jak przedłużyć pobyt w USA?
W związku z epidemią koronawirusa na stronie gov.pl zostały zamieszczone informacje dotyczące legalnego przedłużenia pobytu na terytorium Stanów Zjednoczonych dla posiadaczy ESTA, czyli osób, które wjechały do USA po zniesieniu wiz, jak również dla osób, które wjechały do USA na podstawie wizy. więcej»


WIADOMOŚCI

02.26.2020

Koniec z plastikowymi reklamówkami w Nowym Jorku!

Seniorzy z Klubu Krakus otrzymali torby wielokrotnego użytku.

Od 1 marca, br. Nowojorczycy muszą zapomnieć o darmowych torbach jednorazowych. O nowych przepisach opowiadali w Centrum Polsko-Słowiańskim goście z North Brooklyn Neighbors, którzy 25 lutego odwiedzili Klub Seniora Krakus.

Podczas spotkania wszyscy seniorzy otrzymali torby na zakupy wielokrotnego użytku. O tym, że popularne reklamówki odejdą do lamusa zadecydowali w ubiegłym roku urzędnicy stanowi. Gubernator stanu Nowy Jork, Andrew Cuomo, podpisał ustawę mówiąca o tym, że od 1 marca 2020 roku nie będzie można używać plastikowych reklamówek.

Zakaz będzie obowiązywał na terenie całego stanu NY. Jednorazowe reklamówki będą zastąpione papierowymi torbami, za które trzeba będzie zapłacić 5 centów za sztukę.

Zdjęcia: Agnieszka Granatowska

wróć
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ