POMÓŻ CPS! ZŁÓŻ DONACJĘ!

CLICK HERE
25 TUESDAY WYDARZENIA

ZAPISZ SIĘ NA NEWSLETTER

DOŁĄCZ DO NAS

CLICK HERE
02.06.19
Festyn z okazji Dnia Dziecka w Centrum Polsko Słowiańskim na Greenpoincie
Centrum Polsko-Słowiańskie każdego roku organizuje festyn dla dzieci. Dokładnie 1 czerwca w dniu Dziecka polonijną organizacją zawładnęły najmłodsi. Podczas tego wyjątkowego dnia miała miejsce bardzo podniosła uroczystość, gościem honorowym imprezy był Darek Barcikowski, Wielki Marszałek Parady Pułaskiego 2019. więcej»


WIADOMOŚCI

01.14.2019

Karnawałowe szaleństwo w Centrum Polsko-Słowiańskim

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale przebierańców. W tym roku właśnie taki bal zorganizowało Centrum Polsko-Słowiańskie wraz z Polską Szkołą im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie.

Dzień balu był dniem niezwykłym i długo wyczekiwanym przez polonijne dzieci, ponieważ jest on atrakcją bardzo lubianą przez uczniów polskich szkół. Bogaty program zabaw i konkursów sprawił, iż żadne dziecko się nie nudziło a na dorosłych czekała loteria fantowa, do której prezenty ufundowali sponsorzy.

Dzieci wystąpiły w niezwykle pomysłowych i zabawnych strojach. Na parkiecie pojawiły się księżniczki, piraci, wróżki, aniołki, rycerze i różne zwierzątka, a uczestników balu odwiedziły znane i lubiane postaci z bajek. Zabawa została zorganizowana dzięki wsparciu sponsorów, a głównym z nich była Polsko Słowiańska Federalna Unia Kredytowa.

Mnóstwo atrakcji
Bal karnawałowy otworzyła Danuta Bronchard - wiceprezes Centrum Polsko-Słowiańskiego oraz Dyrektor Polskiej Szkoły im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie. Podczas wystąpienia przywitała wszystkich zebranych i podziękowała rodzicom, że znaleźli czas i przyszli na zabawę ze swoimi pięknie przebranymi pociechami.

Na dzieci czekała zabawa z DJ Danielem, spotkanie z ulubionymi postaciami z bajek oraz uwielbiany przez dzieci pokaz magika. Na tych, którzy chcieli złapać odrobinę tchu między tańcami czekały atrakcje plastyczne. Dzieci mogły wykonać laurki na Dzień Babci i Dziadka pod czujnym okiem profesora Krzysztofa Zacharowa.

Natomiast uczniowie z klasy trzeciej ze szkoły im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie zaprezentowały wspaniały występ skierowany specjalnie do Babci i Dziaka, aby uczcić ich święto. Uczniowie klasy trzeciej wystąpili z pięknym programem artystycznym, który został przygotowany przez wychowawcę klasy Beatę Tutkę.

To nie koniec niespodzianek... Podczas balu pracownice Centrum Polsko-Słowiańskiego robiły razem z dziećmi skarbonki, wisiorki oraz dekorowały doniczki na kwiatki, każde dziecko podczas zabawy znalazło coś atrakcyjnego dla siebie. Było również malowanie twarzy, piękne malowidła robiła dzieciom wolontariuszka Ewa Węglarz oraz nauczycielka z polskiej szkoły im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie.

- Dzięki temu, że członkowie Rady Dyrektorów każdego oku wychodzą z inicjatywą organizacji balu karnawałowego nasza organizacja tętni życiem i sala, w której każdego dnia przebywają seniorzy zamienia się w salę balową, na której królują pięknie przebrane dzieci. W tym roku nasi mali goście przyszli na zabawę w barwnych strojach. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie. Wszyscy bawili się znakomicie, a dorośli bawili się wspólnie z dziećmi. Wszystkim zabawom towarzyszyła radość, śmiech i spontaniczna aktywność dzieci, a cały bal karnawałowy przebiegł w miłej, serdecznej atmosferze i z pewnością dostarczył niezapomnianych wrażeń - powiedziała Bożena Kamiński CEO/ Prezes CPS.

Pamiątkowe zdjęcia
Podczas balu był również czas na zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia z bohaterami bajek, dzieci odwiedziły między innymi LOL DOLLS, POPPY z Trolls i BLACK PANTHER. Był też pyszny poczęstunek, przygotowany przez panie z kuchni Klubu Seniora „Krakus”.

Na zakończenie balu odbyła się loteria fantowa dla rodziców, którą prowadzili członkowie rady dyrektorów Bożena Kamiński - CEO/Prezes, Danuta Bronchard - wiceprezes oraz Zbigniew Solarz - skarbnik, a pomagały im pracownice Centrum Polsko-Słowiańskiego, które tego niezwykłego dnia wcieliły się w przebrania Czerwonego Kapturka.

Tegoroczna zabawa karnawałowa w Centrum Polsko-Słowiańskim należała do bardzo udanych, a zmęczeni tańcami, ale zadowolenie dzieci, wychodząc z Centrum pytały, kiedy będzie kolejna zabawa dla nich w Centrum Polsko-Słowiańskim.

AG , Zdjęcia Agnieszka Granatowska

Sponsorzy zabawy:
 • Centrum Polsko-Słowiańskie
 • Polsko-Słowiańska Federalna Unia Kredytowa
 • Polska Szkoła im. Marii Konopnickiej na Greenpoincie
 • Polish National Alliance
 • Mecenas Andrzej Kamiński
 • E. Kurmel Brokerage LTD
 • Apteka Markowa
 • Greenpoint Wine & Liguors
 • Ciastkarnia Cafe Riviera
 • Amber Restaurant
 • Charlotte Patisserie
 • Perfumeria S&D
 • E&H Sky Flowers
 • Agencja Karwowskich
wróć
DFTA
KONSULAT
KOSCIUSZKO
UNIA
INSTYTUT PIŁSUDKIEGO
INSTYTUT KULTURY
CLARK
POLISH CULTURAL FOUNDATION
CENTRALA
POLISH AMERICAN CONGRESS
BROOKLYN
NYPD

 
 
 
 
KLIKNIJ TUTAJ